O mnie

Strona główna > O mnie

O MNIE

dr n. med. Sylwia Stróżyk

Cześć, mam na imię Sylwia i jestem dietetykiem klinicznym z kilkunastoletnim stażem. 

Moja droga do zawodu dietetyka rozpoczęła się z głębokim poczuciem misji pomagania innym. To właśnie ta pasja i empatia skierowały mnie na ścieżkę, gdzie mogę tworzyć realne zmiany w zdrowiu i życiu ludzi. Moja praca polega na edukacji żywieniowej i tworzeniu spersonalizowanych planów żywieniowych, dostosowanych do stylu życia, preferencji i celów. Priorytetem dla mnie jest to, aby pacjent był samodzielny i świadomy swojej diety. Tak, aby sam potrafił utrzymać wypracowane wspólnie efekty.

0 +
lat doświadczenia
0 +
zadowolonych klientów
0 +
kupionych diet
0 +
straconych kilogramów
O MNIE

Poznaj mnie lepiej

Dyplomowany specjalista

Dietetykę ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, na którym w 2019 roku uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych, broniąc pracę dotyczącą wpływu chłodzenia produktów skrobiowych na glikemię poposiłkową u osób z cukrzycą typu 1.

Doświadczenie zawodowe

Pracuję jako dietetyk kliniczny od 2011 roku. Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas wieloletniej pracy na Oddziale Diabetologii i Chorób Wewnętrznych w Szpitalu Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu.

Wsparcie & motywacja

Praca jako dietetyk kliniczny przynosi mi ogromną satysfakcję, ponieważ widzę efekty zdrowotne, które są rezultatem właściwego żywienia. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i holistycznie. Nie korzystam z gotowych szablonów, ponieważ wiem, że każda osoba ma swoje unikalne potrzeby żywieniowe i cele zdrowotne.

Autorka publikacji naukowych

Jestem autorką publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych, poradników żywieniowych oraz współautorką książek: „Dietetyka kliniczna”, „Cukrzyca typu 2. Przewodnik dla chorych” oraz „Nowoczesne leczenie cukrzycy. Leki inne niż insulina”.

OFERTA DIETETYCZNA

W czym się specjalizuję?

Otyłość

Cukrzyca typu 1 i 2

Cukrzyca ciążowa

Insulinooporność

Choroby tarczycy (Hashimoto)

SIBO, IMO

Niepłodność

Trądzik, łuszczyca

Choroby dietozależne

Zadbaj o Swoje Zdrowie

Współpraca z dietetykiem może być kluczowym krokiem w kierunku osiągnięcia i utrzymania zdrowia oraz dobrego samopoczucia. 

Jako dietetyk kliniczny pomogę Ci przeanalizować dotychczasowy sposób odżywiania oraz wypracować indywidulane żywieniowe schematy działania, żeby długo cieszyć się zdrowiem.

Masz Pytania?

Kształcę przyszłych dietetyków 

Jednym z moich głównych celów jest nieustanne poszerzanie wiedzy i dzielenie się nią z innymi. Moja pasja do edukacji przekłada się na pracę jako wykładowca akademicki w Instytucie Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku, gdzie zajmuję się kształceniem studentów dietetyki. Chcę inspirować i kształtować przyszłe pokolenia dietetyków, pomagając im rozwijać umiejętności niezbędne do prowadzenia pacjentów w osiąganiu zdrowia poprzez właściwe interwencje żywieniowe.

Prowadzę również liczne szkolenia, warsztaty i wykłady zarówno dla pacjentów jak i specjalistów (dietetyków, lekarzy, personelu medycznego) z żywienia i edukacji w różnych jednostkach chorobowych.

Co mówią pacjenci?

Dieta od pani Sylwii pomogła mi zmniejszyć dawkę przyjmowanej insuliny. Poprawił mi się też poziom cukru. W końcu czuję się znacznie lepiej.

KRZYSZTOF

Długo staraliśmy się o zajście w ciążę. Po zastosowaniu diety od p. Sylwii, w końcu nam się udało! Teraz jesteśmy rodziną 2+2 🙂

JULIA

Pani doktor wytłumaczyła mi na czym polega moja choroba (Hashimoto). Po zastosowaniu diety w końcu udało mi się zrzucić zbędne kilogramy.

KAROLINA