FAQ

Strefa Wiedzy > FAQ

MASZ PYTANIA?

Popularne pytania

Pierwsza wizyta polega na rozmowie, gdzie wspólnie omawiamy i analizujemy nawyki żywieniowe, badania laboratoryjne, szukam przyczyn problemu, jeśli występuje.
Przeprowadzany jest szczegółowy wywiad żywieniowo-medyczny oraz wykonywana analiza składu ciała metodą bioimpedancji.
Ustalana jest strategia działania i plan dietoterapii.
Przekazywane są wstępne zalecenia żywieniowe.
W trakcie konsultacji pacjent ma możliwość zamówienia planu żywieniowego lub spersonalizowanych i szczegółowych zaleceń. 
Każdemu pacjentowi staram się poświęcić tyle czasu ile potrzebuje, dlatego czas trwania konsultacji jest różny (60-90 minut).

Pierwsza wizyta polega na dokładnym i wnikliwym przeanalizowaniu Twoich nawyków żywieniowych i zdrowotnych oraz historii chorób i przyjmowanych leków. Aby wizyta była jak najbardziej efektywna ważne jest odpowiednie do niej przygotowanie. Umożliwia to dobranie stosownej terapii żywieniowej.
Pamiętaj, aby przed pierwszą wizytą:

  • Przygotować wyniki badań z ostatnich miesięcy (np. morfologia krwi, poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL, cholesterolu HDL i triglicerydów, glukoza na czczo, insulina na czczo, TSH, ALT, AST oraz inne ważne wyniki badań związane z określoną jednostką chorobową)
  • Spisać dokładnie swój jadłospis z ostatnich 3 dni (dwa dni powszednie i jeden dzień weekendowy)
  • Spisać alergie i nietolerancje na produkty spożywcze oraz listę produktów lubianych i nielubianych
  • Spisać wszystkie choroby przewlekłe (np. nadciśnienie tętnicze, otyłość, cukrzyca, hipercholesterolemia rodzinna i inne).
  • Spisać wszystkie przyjmowane leki na stałe oraz suplementy diety

Analiza z wykorzystaniem bioimpedancji elektrycznej jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna, jednak należy się odpowiednio przygotować:

  • Ostatni posiłek spożyć około 2 godziny przed wizytą
  • Unikać sauny i intensywnego wysiłku fizycznego w dniu wizyty
  • Nie nakładać rajstop (w przypadku kobiet), ponieważ analiza składu ciała wykonywana jest na bose stopy.
  • Nie kremować rąk i stóp

Zaleca się nie wykonywania badania w przypadku epilepsji, ciąży, posiadania rozrusznika serca. 

Na pierwszej wizycie nie otrzymasz jadłospisu. Plany żywieniowe układane są  indywidualnie na podstawie wywiadu żywieniowego. Jeśli podczas konsultacji zdecydujesz się na zakup jadłospisu, to otrzymasz go w ciągu 7 dni. Dietetyk potrzebuje czasu, aby dokładnie przeanalizować Twój sposób odżywiania i opracować jadłospis specjalnie dobrany do Twoich potrzeb. Dietę możesz odebrać osobiście na wizycie umówionej bezpośrednio z dietetykiem lub drogą mailową.

Pierwsza wizyta kontrolna powinna się odbyć po około 2-3 tygodniach od chwili rozpoczęcia przez pacjenta diety. Aby dietetyk mógł w pełni monitorować postępy swoich podopiecznych, każde kolejne spotkanie powinno być umawiane co 3 tygodnie lub w razie potrzeby częściej, aż do momentu zakończenia dietoterapii.